Blog

Selén (Selenium, Se) je stopový nekovový prvok, ktorý je nevyhnutný pre zdravé fungovanie organizmu človeka.

Ľudské telo je vysoko inteligentný organizmus. Všetky orgány v ňom vedia, aká je ich úloha a – v rámci možností – plnia svoje poslanie. Ako v každom fungujúcom systéme tak aj v našom organizme už len tým, že pracuje, vznikajú odpadové produkty.

Aby sme prispeli k ochrane životného prostredia, rozhodli sme sa v našej spoločnosti od 1.8.2020 zaviesť výlučne elektronické faktúry. V prípade, ak si želáte radšej listinnú faktúru, prosím napíšte nám to do poznámky k objednávke alebo mailom na zákaznícky servis.

É-čka sú vo všeobecnosti potravinové aditíva, ktoré sa pridávajú do potravín kvôli zabezpečeniu ich niektorých vlastností – trvácnosti, farby, chuti ... Sú označované veľkým písmenom E a troj- alebo štvormiestnym číselným kódom.

Nootropné látky alebo nootropiká sú v súčasnosti veľmi populárne – ide totiž o voľne dostupné prípravky s pomerne rýchlym nástupom účinkov, ktoré pomáhajú mozgu vykonávať všetky mentálne funkcie. Preto sa ľudovo bežne nazývajú aj „smart drugs“.

Betakarotén je organická zlúčenina - karotenoid, známy aj ako provitamín A. Ide o silne zafarbený pigment, vďaka ktorému sú mnohé druhy ovocia a zeleniny charakteristické svojím nádherným sfarbením.

Grapefruit patrí medzi ovocie, ktoré sprevádza ľudstvo od nepamäti. Odhaduje sa, že jeho súčasná forma sa vyvinula z jeho divoko rastúceho predchodcu v juhovýchodnej Ázii. V našej kultúre sa toto ovocie objavuje v 17. storočí v Karibiku na ostrove Barbados.

Taurín (beta-aminoetansulfánová kyselina) je organická kyselina s obsahom síry, ktorá vzniká v tele z aminokyseliny metionínu a cystenínu a nachádza sa vo väčšine buniek.

Triple ginseng je tvorený trojkombináciou ženšenu ázijského, amerického a sibírskeho.

Zelený čaj pochádza pôvodne z Číny, kde ho s obľubou konzumujú už vyše 5000 rokov. Podľa legendy jeho lahodnú chuť a vynikajúce účinky objavili zhruba okolo roku 2740 pred naším letopočtom za vlády čínskeho cisára Shen Nonga.

Púpava je bylinkou, ktorú dnešní ľudia považujú za burinu. Ale vďaka jej neuveriteľným účinkom na zdravie človeka bola známa a používaná na liečebné účely už v staroveku.

Inulín je polysacharid s lineárnymi reťazcami molekúl fruktózy, ktoré sú naviazané na jednu molekulu glukózy.

Starostlivosť o zovňajšok je najprirodzenejšou potrebou každého zdravého jedinca. Čo je vizitkou našej starostlivosti o svoj vzhľad? Stav našej pokožky, krása vlasov a zdravé nechty.