Čo sú nootropiká ?

Nootropiká

Nootropné látky alebo nootropiká sú v súčasnosti veľmi populárne – ide totiž o voľne dostupné prípravky s pomerne rýchlym nástupom účinkov, ktoré pomáhajú mozgu vykonávať všetky mentálne funkcie. Preto sa ľudovo bežne nazývajú aj „smart drugs“. Obľúbené sú najviac medzi vysokoškolákmi a manažérmi, ale pomôcť môžu úplne každému.

V súvislosti s nootropikami sa vynárajú najmä dve otázky: je to bezpečné? A funguje to?

Radi by sme vysvetlili našim zákazníkom, že tieto nutrienty sú úplne bezpečné –  ich hlavnou funkciou je okysličovanie mozgu, sú súčasťou prirodzených procesov v organizme. Privádzajú do mozgu glukózu, ktorá je základom pre zdravé mentálne funkcie. Okrem toho ešte zlepšujú prepojenie medzi hemisférami, a teda aj jednotlivými oblasťami mozgu. Toto všetko sú prirodzené procesy, ktoré sa v tele dejú aj bez nootropných látok - avšak ich podstata spočíva v tom, že práve nootropiká dokážu tieto procesy urýchliť a zefektívniť. To znamená, že sa v mozgu po užití nootropík nestane nič biologicky neprirodzené a nejde o umelý zásah do organizmu.

Tým sa dostávame k druhej otázke – funguje to? Samozrejme :) Podľa vyššie opísaného mechanizmu je jasné, že akonáhle máte mozog prekrvený, zásobovaný užitočnými látkami a prepojíte jeho jednotlivé oblasti, musí sa to odraziť na jeho zlepšených funkciách.

A ako to teda vyzerá v praxi?

Nootropiká Vám zlepšia pamäť, schopnosť sústrediť sa, vylepšia pracovné výkony a pomáhajú lepšie zvládať stres. Tým, že pozitívne ovplyvnia hormóny, dokážu podporiť aj lepší spánok a stabilizujú náladu (zredukujú emocionálne výkyvy a úzkosť alebo im niekedy úplne zabránia). Dokonca sú vynikajúce aj ako prevencia proti Alzheimerovej chorobe a demencii.

Výrobok Brahmi je dostupný v našom e-shope. Prejdite k výrobku.