Detoxikácia s výrobkom verDETOX

Detoxikácia

Ľudské telo je vysoko inteligentný organizmus. Všetky orgány v ňom vedia, aká je ich úloha a – v rámci možností – plnia svoje poslanie. Ako v každom fungujúcom systéme tak aj v našom organizme už len tým, že pracuje, vznikajú odpadové produkty. Telo sa ich dokáže bez problémov zbavovať, pokiaľ

  • niektorý detoxikačný orgán neochorie alebo sa nepoškodí

  • odpadových produktov je už tak veľa, že telo sa ich nevie prirodzene zbavovať – prejedanie sa, konzumácia alkoholu a iných návykových látok, fajčenie …..

  • náš spôsob života bráni telu pracovať efektívne – žijeme v strese, nedoprajeme si oddych, relax, máme málo pohybu ….

Všetky tieto a aj ďalšie faktory zaťažujú organizmus až do takej miery, že už si nedokáže plniť svoju detoxikačnú funkciu. A potom nastupujú problémy: choroby rôzneho druhu, ukladanie tuku v tele, nedostatok energie, vyčerpanosť, psychické problémy.

Keď dospejeme do takéhoto štádia, je načase pomôcť svojmu telu a podporiť jeho úsilie zbavovať sa odpadu.

Náš detoxikačný doplnok výživy je založený na čisto prírodnej báze a preto s ním dosahujeme vynikajúce výsledky. Je zložený z viacerých rastlinných výťažkov, ktoré sú cielene zostavené tak, aby pomáhali organizmu pri detoxikácii a tiež odstraňovali – pokiaľ je to ešte možné – napáchané škody.

Čo obsahuje verDetox?

Psyllium – skorocel indický

- je to vláknina, ktorá sa rozpúšťa vo vode, napučí a vytvára gélovitú hmotu (zväčší pri tom svoj objem až 40x). V tráviacom trakte na seba viaže vodu z potravy a napučí. Vzniknutý gél naplní črevá a tie reagujú tým, že zvyšujú frekvenciu svojho pohybu. Týmto mechanizmom psyllium na seba viaže jednak tekutiny – čo pomáha pri hnačke a riedkej stolici a tiež na seba viaže odpad z čriev, ktorý by tam inak ostával.

Uhličitan vápenatý

- viaže na seba kyseliny, čím napomáha pri odkyslovaní organizmu. Okrem toho umožňuje, aby sa vápnik dostal do tela a mohol sa podieľať na stavbu silných kostí a kĺbov.

Extrakt z brusníc

Brusnice sú pri detoxikácii dôležité aj preto, že obsahujú veľa vlákniny. Dostatok vlákniny v strave udržuje zdravý tráviaci trakt a prirodzený pohyb čriev.

Čím viac toxických látok sa nachádza v organizme, tým viac voľných radikálov sa vytvára a zvyšuje sa pravdepodobnosť rizika poškodenia buniek. Brusnice sú známe aj vďaka vysokému obsahu antioxidantov – látok, ktoré účinne bojujú proti voľným radikálom. Chránia bunkové štruktúry pred poškodením, pričom samotné radikály neutralizujú.

Inulín

- je to fruktooligosacharid, a patrí do skupiny tzv. prebiotík. Stimuluje rast potrebných črevných baktérií, čím podporuje zdravie hrubého čreva.

Inulín má veľmi nízky glykemický index, preto je vhodný pre ľudí, ktorí sú na prísnej diéte.

Ide o vynikajúce sladidlo, ktorého konzumáciou dosiahneme zlepšenie látkovej výmeny, zužitkovanie vápnika, horčíka a železa. Nakoľko inulín je nestráviteľná rastlinná vláknina, dostane sa do hrubého čreva bez poškodenia.

Konjac glucomannan

– má podobnú funkciu, ako psyllium. Glukomanán má taktiež schopnosť absorbovať vodu a je jednou z najznámejších viskóznych vláknin. V kontakte s vodou dokáže absorbovať až päťdesiatnásobok svojej hmotnosti a laxatíva, ktoré konjac obsahuje, podnecujú steny čriev k pohybu a udržiavajú ich v dobrej kondícii. Okrem toho glukomanán vláknina je výživou pre zdravé črevné baktérie. Črevá, ktoré majú dobrú kondíciu a nemusia zápasiť s vlastnými chorobnými stavmi, môžu veľmi účinne odvádzať odpadové látky z tela von.

Okrem tohto vplyvu na zdravie človeka glukomanán pomáha aj pri znižovaní cholesterolu a znižovaní hladiny triglyceridov v krvi.

Aloe vera extrakt

– výťažok z aloe vera má silné detoxikačné účinky - podporuje detoxikáciu hrubého čreva, žalúdku, obličiek, pečene a sleziny. Jej liečivá sila sa prejavuje až na úrovni bunečnej štruktúry tela. Okrem detoxikácie má dopad na mnoho oblastí v našom zdravotnom stave:

• podporuje metabolizmus kože , lieči kožné problémy
• regeneruje bunky kostí a svalstva
• potláča reprodukciu vírusov a baktérií
• znižuje intenzitu zápalových procesov, zlepšuje krvný obeh,
• spomaľuje starnutie, podporuje energetický systém človeka ….

Extrakt zo semiačok anízu 

– výťažok zo semiačok anízu sa vďaka svojim účinkom hojne používa pri detoxikácii organizmu. Účinné látky z neho posilňujú trávenie, uvoľňujú svalstvo stien čriev, čo má za následok prečisťovanie celého tráviaceho traktu. Okrem toho anízové semeno má vysoký obsah antioxidantov, čo spätne vplýva na celý imunitný systém organizmu.

Extrakt zo semiačok feniklu

– má močopudné a laxatívne účinky, ktoré pomáhajú pri pohyboch čriev, zabraňuje zadržiavaniu prebytočnej vody v tele, prečisťuje obličky a močové cesty a zároveň pomáha vyplavovať parazity z tela.

Fenikel upokojuje a uvoľňuje hladké svalstvo čriev, zvyšuje pohyblivosť tenkého čreva, čím napomáha správnemu tráveniu.

Koreň rebarbory

– rebarbora je silným nepriateľom žalúdočných a črevných baktérií. Vlákniny rebarbory odvádzajú toxíny a nadbytočné tuky do vylučovacích orgánov. Okrem toho výťažok z rebarbory znižuje vstrebávanie cukrov do krvi, bráni usádzaniu cholesterolu, čím predchádza srdcovo-cievnym ochoreniam. Obsahuje množstvo vitamínov a antoxidantov čistí telo a chráni nás pred chorobami,

Koreň zo sladkého drievka

- je vynikajúcim pomocníkom pri detoxikácii pečene a tiež zlepšuje metabolizmus tukov v pečeni. Flavonoidy, ktoré sladké drievko obsahuje, znižujú tvorbu tukového tkaniva na bruchu a znižujú aj hladinu triglyceridov.

Rakytník extrakt

- pôsobí protizápalovo, znižuje chuť do jedla a navodzuje pocit uvoľnenia. Extrakt a šťava z rakytníka ovplyvňujú funkciu žalúdka, sleziny, dvanástnika, tvorbu krvi a pôsobia antimikrobiálne.

Plody rakytníka obsahujú veľké možstvo vitamínov, najmä mimoriadne vysoký podiel vitamínu C, a aj množstvo ďalších antioxidantov, rôznych bioflavonoidov a iných účinných látok.

Horec žltý

– jeho prínosom do detoxikačnej kúry je to, že má antiseptické vlastnosti, pôsobí protizápalovo, stimuluje správne fungovanie pečene a podporuje tvorbu žlče. Horec podporuje metabolizmus a tým napomáha tiež k znižovaniu nadváhy.

Lactobacillus Acidophilus

– patrí do skupiny probiotík, ktoré posilňujú imunitný systém, upokojujú črevnú mikroflóru a zefektívňujú vstrebávanie živín.

Celá detoxikačná kúra je zostavená tak, aby sa jej jednotlivé zložky vhodne dopĺňali. Pri užívaní nášho produktu dochádza k uvoľňovaniu odpadových látok z črevných stien, k ich zachyteniu na vlákninách a vylúčeniu z tela. Črevná mikroflóra sa potom môže zregenerovať, prípadne zaceliť a začať plniť nanovo svoju funkciu.

V priebehu kúry je potrebné piť dostatok vody, aby pri prechode vláknin psyllia a glukomannánu tráviacim traktom nedošlo k blokovaniu ich pohybu a aby sa odpadové látky mohli z tela ľahko vylučovať.

 Informácia: tento výrobok už neponúkame - článok je zverejnený na účely edukácie.