Prírodná kozmetika zo Slovinska - Cvetka

Cvetka

Cvetka

Prekrásna vôňa čerstvých bylinných výťažkov, suroviny pochádzajúce z ekologického hospodárstva, balenia šetrné k prírode, ručná výroba s obrovskou dávkou lásky a odbornosti. Aj toto sú adjektíva, ktorými môžeme počastovať prírodnú kozmetiku značky Cvetka, ktorej vybrané výrobky môžete nájsť aj v ponuke verdeline.

Prečo práve Cvetka?

V prvom rade nás oslovila história firmy, ktorá je veľmi podobná tej našej. Slovinská rodina Kovačič, ktorú vedie mladá vyštudovaná biotechnologička Katarina Kovačič sa jedného dňa rozhodla, že svoje vedomosti aplikuje do praxi a začne vyrábať kozmetiku, ktorá je v harmónii s matkou prírodou. Väčšinu surovín, ktoré potrebujú na výrobu svojej kozmetiky si vypestujú na svojich poliach v malebnom kraji kopcovitého stredného Slovinska. O bylinky sa svedomito starajú, úrodu oberajú viackrát do roka. Po žatve sú rastlinky vysušené a vznikajú z nich výnimočné kozmetické výrobky. Žiadne z byliniek nekupujú a neimportujú, ak sa výrobok minie stiahne sa z ponuky až kým nedorastú zásoby nových surovín. Napríklad v roku 2014 zužoval Slovinsko neustály dážď, ktorý spôsobil slabú úrodu medovky a nechtíka, preto z ponuky chýbali výrobky, ktoré tieto rastlinné výťažky obsahujú.
Bylinky sa pestujú na poliach bez použitia akejkoľvek chémie. Ekologickosť výroby dokazujú aj početné certifikáty, ktoré Cvetka rokmi získala. Tieto si môžete pozrieť aj na našej stránke.

Ochrana životného prostredia

Cvetke záleží taktiež na ochrane životného prostredia a udržateľnosti obalového materiálu. Väčšina výrobkov je balená v skle a papierovom obale za použitia kovových vrchnákov. Napríklad po spotrebovaní prírodného dezodorantu jeho obal s kľudným svedomím hoďte do kompostu, kde sa časom celý rozloží. Použitiu plastov sa vyhýbajú, používajú ho len v najnevyhnutnejších prípadoch keď dnešné technológie neumožňujú použiť iný materiál než plast.

 

Moje obľúbené výrobky

Vo verdeline sme si obľúbili početné výrobky značky Cvetka. Medzi moje najobľúbenejšie patria: slamienkový hydrolát, maska na normálne vlasy, balzam na pery s citrónovou trávou a hydratačný krém.

Hydrolát

Počuli ste už o hydrolátoch? Pre mňa to bola teda novinka. Hydrolát je v podstate kvetinová voda. Medzi najpopulárnejšie hydroláty patrí ružová voda, ktorá je ľahko dostupná, ale vedeli ste, že hydroláty sa vyrábajú aj z iných rastlín. Slamienkový hydrolát od Cvetky vonia veľmi zaujímavo, drevito. Pokožku zanecháva vláčnou a prekrásne hebkou, pričom ju vyživuje a podporuje tvorbu kolagénu, čo ocenia najmä dámy (ale aj páni), ktorým sa pomaly začínajú tvoriť vrásky a objavovať prvé známky starnutia.

Maska na vlasy

Maska na normálne vlasy je hotovým zázrakom. Kvalita mojich vlasoch po rokoch farbenia a po pôrode sa veľmi zhoršila. Dlho som hľadala na trhu niečo, čo by moje vlasy poriadne vyživilo bez toho, aby moje už tak vysušené vlasy, vysušovalo a malo dlhodobé účinky. Odkedy používam túto masku sú moje vlasy hebkejšie, hydratované, lesklé a vyzerajú ozaj zdravo. A o tej krásnej vôni po umytí ani nehovorím...

Balzam na pery

Moje pery počas zimného obdobia veľmi trpia - sú popraskané a vysušené. Z mnohých bežne dostupných balzamov som mala pery ešte podráždenejšie, musela som si ich každú chvíľu mazať. Pri balzame od Cvetky to nehrozí. Pery krásne hydratuje a čo je najlepšie, mažem si ho s kľudným svedomím, že nedostávam do tela chemické látky.

Hydratačný krém

Rovnako ako aj moje pery, taktiež aj moja pleť dostáva počas zimy veľmi zabrať. Hydratačný krém od Cvetky obsahuje tie najkvalitnejšie rastlinné oleje a výťažky, ktoré majú regeneračné a omladzujúce účinky a sú plné antioxidantov a výživných látok. A čo je najlepšie? Používam ho na vysušené líčka môjho synčeka bez obáv, že mu niektorá zo zložiek vyvolá alergickú reakciu alebo podráždi pokožku.

Výrobky značky Cvetka nájdete v sekcii Kozmetika.

Napísala: Karin Tóth


Niektoré výrobky už nie sú dostupné v našom e-shope. Niektoré výrobky sú vypredané, iné sme vyradili z našej ponuky. V prípade záujmu o produkt, prosím kontaktujte nás e-mailom alebo cez chat.

 

 

Podobné články