Výťažok z grapefruitových jadierok

GSE

Grapefruit patrí medzi ovocie, ktoré sprevádza ľudstvo od nepamäti. Odhaduje sa, že jeho súčasná forma sa vyvinula z jeho divoko rastúceho predchodcu v juhovýchodnej Ázii. V našej kultúre sa toto ovocie objavuje v 17. storočí v Karibiku na ostrove Barbados.

Aj keď grapefruit poznáme ako zdravé a chutné ovocie, jeho skutočná sila je ukrytá v jeho jadierkach.

V roku 1980 americký lekár, imunológ a fyzik (nositeľ Einsteinovej ceny) a zároveň horlivý záhradkár Jacob Harich urobil úplnou náhodou prevratný objav. Všimol si, že jadierka grapefruitu vyhodené na kompostovisko, nehnijú ako ostatný odpad. Zaujalo ho to a začal skúmať tento fenomén. Dopracoval sa k prevratnému objavu: jadierka grapefruitu obsahovali látku s rovnakým účinkom ako antibiotiká. Ďalší výskum už prebiehal v laboratóriách, kde bolo zistené, že:

 • výťažok z grapefruitových jadierok pôsobí proti 800 druhom baktérií a vírusov, 100 kmeňom plesní a veľkému množstvu jednobunkových parazitov. Žiadna známa antimikrobiálna látka nemá takúto účinnosť. Pritom tieto jeho účinky sa prejavujú už v koncentrácii 1:1000;
 • upravuje črevnú flóru tým, že zastavuje pôsobenie škodlivých črevných baktérií, ale pritom neničí dôležité bifidobacily;
 • antimikrobiálne účinky extraktu významne posilňujú imunitný systém.

Okrem týchto dopadov na zdravie jadierka grepu majú ďalšie výhody pri ich užívaní:

 • ide o čisto prírodný produkt, ktorý neobsahuje žiadne umelo vytvorené chemické prostriedky
 • po konzumácii extraktu z grapefruitových jadierok sa nezaznamenali žiadne alergické reakcie, ale napriek tomu je známe, že    3 – 5 % ľudí môže citlivo reagovať na tento extrakt. Im sa odporúča začať užívať extrakt v malých dávkach
 • má veľmi spoľahlivý a rýchly účinok, je dostatočne vedecky preskúmaný a je cenovo dostupný.

Pri akých zdravotných problémoch je vhodné začať užívať extrakt z jadierok grepu?

Keďže najsilnejšou stránkou jadierok je likvidácia patogénnych mikroorganizmov, je veľmi účinný pri všetkých zdravotných problémoch, ktoré majú na svedomí baktérie, vírusy alebo parazity. Už v malých koncentráciách zabraňuje rastu streptokokov, stafylokokov, kandidy a kožných plesní. Sila grapefruitových jadierok pomáha pri problémoch, ako sú:

 • ochorenia spôsobené kvasinkami a parazitmi – kandidóza, vaginálne a kožné mykózy, plesne a ekzémy,
 • žalúdočné a črevné infekcie, Crohnova choroba, gastritída, žalúdočné a dvanástnikové vredy,
 • oslabenie imunity, zápaly rôzneho druhu, chronické ochorenia, virózy, nachladnutia, infekcie horných dýchacích ciest,
 • zápalové prejavy a afty v ústnej dutine, herpes - typ 1,
 • pri aplikácii na pokožku eliminuje výskyt akné a dermatitídy,
 • prečisťovanie organizmu – ide o antioxidant 20x silnejší ako vitamín C a 50x silnejší ako vitamín E.

Výhodou tohto výživového doplnku je to, že je vhodný nielen pre ľudí, ale aj pre zvieratá a rastliny, v domácnosti sa môže použiť na dezinfekciu ovocia a zeleniny, podláh, kuchynského náradia, posteľnej bielizne (pranie).

Skúsenosti niektorých užívateľov extraktu z grapefruitových jadierok:

"Opary ma trápili každú chvíľu," hovorí dvadsaťosemročná právnička z Prahy. "Stačilo, aby som bola trochu dlhšie na slniečku, alebo pár dní málo spala, prípadne zažívala veľké stresy. Skúšala som množstvo rôznych prostriedkov. Dokonca i lieky, ktoré stimulujú imunitu. Ale všetky mali len krátkodobé účinky."

Extrakt z grapefruitových jadierok jej doporučil otec, ktorému pomohli odstrániť ekzém na nohe. Roztokom, v ktorom rozpustila 10 kvapiek extraktu, si začala vyplachovať ústa. Po dvoch dňoch cítila zlepšenie, po troch dňoch zmizli opary úplne. Od tej doby kloktá každé ráno a opary sa zatiaľ nevracajú.

Šoférovi kamiónu pomohol extrakt s vleklým a stále sa opakujúcim zápalom močového mechúra.

Počítačového grafika a vášnivého potápača zbavil plesne na nohe.

Na americkom kontinente a v západnej Európe sa výnimočné vlastnosti jadierok využívajú vo všeobecnej zdravotnej starostlivosti o ľudí (pomáha u pacientov s chronickými symptómami oslabenia imunitného systému, ako AIDS, chronická únava alebo kandidóza); v starostlivosti o zvieratá, rastliny; používajú sa na výrobu kozmetických prípravkov; na čistenie, dezinfekciu, dezinsekciu a sterilizáciu v domácnosti, školách, kanceláriách, zdravotníctve, poľnohospodárstve, potravinárstve….

Mnoho vedcov a výskumníkov sa domnieva, že ide o najzaujímavejší, čisto biologický, viacúčelový prostriedok s antibiotickými, antimykotickými a antiparazitickými vlastnosťami. Výťažok z grapefruitových jadierok je možno konzervačný a hygienický prostriedok budúcnosti, ktorý raz nahradí celý rad chemikálií, ktoré škodia zdraviu a životnému prostrediu.

Výrobok je dostupný v našom eshope - TU